تبلیغات
best2music&news - روایت رسانه‌ ها و مقامات چینی از حادثه سانچی

best2music&news - روایت رسانه‌ ها و مقامات چینی از حادثه سانچی

بهترین موزیک ها و اخبار روز

بهترین موزیک ها و اخبار روز

best2music&news - روایت رسانه‌ ها و مقامات چینی از حادثه سانچی بهترین موزیک ها و اخبار روز

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از کازینو انلاین که دربالا قرار گرفته است دیدن فرمایید و هیچگونه مسئولیتی در قبال تبلیغ سایتها در این سایت به عهده ما نیست .
آخرین تصاویر نفتکش ایرانی سانچی قبل از غرق شدن

رسانه ها و مقامات چینی در پی حادثه ی رخ داده برای نفتکش سانچی دلایل این حادثه را تشریح کردند.
اتاق خبر 24

سرانجام یک هفته بعد از تصادف و آتش‌سوزی نفتکش ایرانی سانچی در آب‌های چین، مقامات چینی و ایرانی تأیید کردند که تمام خدمه این نفتکش جان خود را از دست داده‌ا‌ند و کشتی به طور کامل غرق شده است. در این بین برخی رسانه ها و کارشناسان ایرانی اعتقاد داشتند که این حادثه‌ی تلخ، نتیجه اهمال مقامات و گروه نجات چینی بود.

 

آخرین تصاویر نفتکش ایرانی سانچی قبل از غرق شدن

 

به همین دلیل و برای روشن شدن مساله، در این گزارش، به بررسی نظرات و اقدامات مقامات و رسانه‌های چینی در رابطه با این حادثه می‌پردازیم.

علت حادثه

تلویزیون رسمی و ملی چین CCTV علت اصلی این حادثه را سوراخ شدن بدنه‌ی نفتکش پس از تصادف با کشتی چینی و در نتیجه  پخش شدن نفت در سطح آب به مساحت  10 کیلومتر و آتش گرفتن این حجم از نفت و میعانات گازی می‌داند. این خبر را خبرگزاری ژینهوا  نیز تایید کرده است.

امید زنده ماندن خدمه نفتکش کم تر از 1 درصد بود

 تقریبا از ابتدا رسانه‌ها و مقامات چینی امید زیادی نسبت به زنده ماندن خدمه‌ی نفتکش نداشتند. نیوزویک به نقل از ژینهوا تصریح کرده است که وزیر امور خارجه چین در تماس تلفنی که پس از حادثه با وزیر امور خارجه کشورمان ، محمد جواد ظریف داشت، گفته بود که "فقط 1 درصد احتمال زنده بودن خدمه کشتی وجود دارد. با این حال دولت چین 100 درصد تلاش خود را برای نجات خدمه می‌کند".

عملیات نجات در دریای چین

بلافاصله پس از حادثه‌‌، گروه نجات چینی کار خود را شروع کردند. آنها توانستند همه‌ی خدمه کشتی چین را نجات دهند اما از همان ابتدا در اطفاء حریق نفتکش و نجات خدمه آن ( که جز دو بنگلادشی مابقی ایرانی بودند) عاجز بودند. بنا به گفته مقامات چینی و ایرانی، در نفتکش سانچی حدود  136000 تن نفت خام سبک و میعانات گازی وجود داشت که با سوراخ شدن بدنه نفتکش و سرایت نفت به سطح دریا و آتش گرفتن آن، عملا کار نجات خدمه غیر ممکن شد.

بنا به گفته سرپرست تیم نجات،  همین حادثه باعث بالا رفتن دمای بسیار بالای نفتکش شد. تا جایی که حرارت آن به 80 درجه سیلیسیوس رسید و عملا کار نفوذ به نفتکش و امداد را مختل کرد.

نیویورک تایمز در گزارش خود و به نقل از وزیر  حمل و نقل چین نوشته است که حتی خطر انفجار نفتکش هم وجود داشت. چرا که  نفت خام ریخته شده  در سطح دریا بیش از اندازه بوده است.

این نکته نیز شایان توجه است که پس از حادثه، نیروهای کمکی آمریکایی از طریق ژاپن به محل حادثه اعزام شدند و جت آمریکایی حدود 3600 مایل مربع از سطح دریا را گشت اما نتوانست نشانی از خدمه مفقود شده نفتکش سانچی بیابد. این خبر را اولین بار شبکه ملی تلویزیونی چین اعلام کرد.

مقامات تهران با تاخیر، سرانجام روز جمعه چند گروه امدادی به چین اعزام کردند اما آنها به دلیل شدت آتش حتی به نفتکش نتوانستند نزدیک شوند.

جای تاصف دارد که بعد از گذشت 6 روز مقامات ایرانی تیم های نجات خودرا فرستادند ودو روز

بعد نفت کش ایرانی غرق میشود و 29 خدمه ایرانی این نفت کش  در آبهای چین همراه با یاد

و خاطره عزیزشان غرق میشوند و همراه با نفتکشی که همراه با باری که حامل آن بود

به ارزش 120 میلیون دلار تخمین زده شده غرق و بدون اینکه مسئولین حتی خم به ابرو بیاورند

 و فقط ژست به فکر بودن میگیرند و این جوانان و سرمایه های مملکت در کنارهم سوختند .

وکسی نیست از این مسئولین باز خواست کند.

طبقه بندی: اخبار روز،

تاریخ : دوشنبه 25 دی 1396 | 02:58 ق.ظ | نویسنده : mohsen mazaheri | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
همکاری در فروش