تبلیغات
best2music&news - تلگرام رفع فیلتر شدسرعت این پیام رسان هنوز پایین است

best2music&news - تلگرام رفع فیلتر شدسرعت این پیام رسان هنوز پایین است

بهترین موزیک ها و اخبار روز

بهترین موزیک ها و اخبار روز

best2music&news - تلگرام رفع فیلتر شدسرعت این پیام رسان هنوز پایین است بهترین موزیک ها و اخبار روز

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از کازینو انلاین که دربالا قرار گرفته است دیدن فرمایید و هیچگونه مسئولیتی در قبال تبلیغ سایتها در این سایت به عهده ما نیست .

خبرگزاری‌های ایران و کاربران شبکه‌های اجتماعی از رفع فیلتر تلگرام در ایران خبر می‌دهند.

رسانه‌های ایرانی و کاربران شبکه اجتماعی از رفع فیلتر تلگرام خبر داده اند

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، وابسته به سپاه پاسداران، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز شنبه ۲۳ دی‌ماه این رفع فیلتر را تأیید کرده است. بنا به رسانه‌های حامی دولت، رفع فیلترینگ تلگرام به دستور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری صورت گرفته است.

سه روز پس از آغاز اعتراضات سراسری در بیش از ۷۲ شهر ایران، فعالیت تلگرام و اینستاگرام «به طور موقت» محدود شد.

خبر رفع فیلتر تلگرام در حالی مخابره می‌شود که یک شب پیش از آن رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات پیشین و عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در تلویزیون دولتی ایران به تندی از سیاست‌های دولت روحانی در بی‌توجهی به فیلتر تلگرام انتقاد کرد. او گفته بود که با توجه به استقبال کاربران ایرانی از جایگزین‌های بومی پس از مسدودیت تلگرام، پنج پیام‌رسان ایرانی جایگزین تلگرام خواهند شد.

او البته شیوه فیلترینگ کامل را ناکارآمد توصیف کرد و خواستار فیلترینگ هوشمندی شد که «صفحه به صفحه» محتوای کاربران را کنترل می‌کند.

وب‌سایت خبرآنلاین نیز شنبه گزارش داد که بر خلاف ادعاهای تقی‌پور، تنها پنج درصد کاربران ایرانی تلگرام نسبت به استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی رغبت نشان داده اند.

تلگرام با داشتن حداقل ۴۵ میلیون کاربر ایرانی محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در این کشور است و کسب‌و‌کار آنلاین از طریق این پیام‌رسان در ایران ۲۳ میلیون درآمد تا سپتامبر سال گذشته میلادی در بر داشته است.

مخالفان تلگرام تاکید دارند که به جای آن، کاربران باید از پیام رسان‌های داخلی نظیر سروش که تحت کنترل حکومت است استفاده کنند اما کاربران تمایلی به استفاده از این اپلیکیشن ها نشان نداده اند. در مقابل، اعلام شده که استفاده از فیلترشکن سایفون برای دور زدن فیلترینگ تلگرام در این مدت به شدت افزایش یافت.

حال اگر چه به نظر می‌رسد تلگرام نیز را دستور رئیس جمهوری ایران رفع فیلتر شده است، برخی کاربران نگران آن هستند که این پیام رسان نیز به سرنوشت برخی دیگر از اپلیکیشن‌ها از جمله وایبر تبدیل شود.

چند سال پیش وایبر ابتدا فیلتر شد و سپس دسترسی به آن به سختی امکان پذیر شد. سرعت پیام رسان وایبر آنچنان کند شد که کاربران ایرانی به تلگرام روی آوردند.

طبقه بندی: اخبار روز،

تاریخ : یکشنبه 24 دی 1396 | 09:07 ق.ظ | نویسنده : mohsen mazaheri | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
همکاری در فروش