تبلیغات
best2music&news - روزنامه‌های تهران: نگرانی از تصمیم آمریکا

best2music&news - روزنامه‌های تهران: نگرانی از تصمیم آمریکا

بهترین موزیک ها و اخبار روز

بهترین موزیک ها و اخبار روز

best2music&news - روزنامه‌های تهران: نگرانی از تصمیم آمریکا بهترین موزیک ها و اخبار روز

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از کازینو انلاین که دربالا قرار گرفته است دیدن فرمایید و هیچگونه مسئولیتی در قبال تبلیغ سایتها در این سایت به عهده ما نیست .

روزنامه‌های تهران: نگرانی از تصمیم آمریکا


جوان

روزنامه‌های ایران در روز پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ در گزارش‌ها و یادداشت‌های امروز، نگرانی خود را از تصمیم آمریکا در مورد تایید یا تعلیق رفع تحریم‌ها بیان کرده‌اند، همچنان هم مطالبی می‌توان یافت در تحلیل ناآرامی‌های اخیر ایران که مطابق معمول از نگاه دو جناح عمده سیاسی آن کشور مطرح شده است.

توسل به آمریکا با تعهدات مالایطاق جدید

حق نشر عکس جوان

محمد اسماعیلی در روزنامه جوان نوشته که خروج احتمالی آمریکا از توافق هسته‌ای مقارن با سفر محمدجواد ظریف به بروکسل و دیدار با وزرای خارجه فرانسه، آلمان و بریتانیا شده است که چنین تقارنی را نمی‌توان سهوی و بی‌ارتباط با تصمیم دونالد ترامپ دانست. فارغ از اینکه سفر ظریف به بلژیک در حالی می‌تواند تاثیر مستقیمی بر تصمیم احتمالی رئیس جمهوری آمریکا داشته باشد، باید به این پرسش‌ها پاسخ داد که آیا خروج احتمالی واشنگتن از توافق هسته‌ای به نفع تهران است، آیا ایران می‌تواند از اهرم‌های موجود در متن برجام برای مقابله با خروج آمریکا از برجام استفاده کند و آن کشور را ملزم به پرداخت هزینه‌های ناشی از چنین تصمیم کند یا خیر؟

نویسنده بدون آنکه به سوال اول پاسخی دهد نوشته که برای خروج آمریکا از برجام هزینه‌ای متصور نشده اما نه تنها اصل برگزاری نشست بروکسل دارای ابهامات فراوان است، بلکه می‌تواند منجر به ارائه تعهدات مالایطاق (خارج از توان) جدیدی توسط ایران به اروپا و آمریکا شود تا بلکه دولت آمریکا از برجام خارج نشود.


شرق

تلاش برای حفظ برجام از مسکو تا بروکسل

روزنامه شرق در گزارش اول خود نوشته که رایزنی‌های برجامی بار دیگر آغاز شد؛ از مسکو تا بروکسل. در مسکو با همتای روس و در بروکسل با همتایان اروپایی. شرق هم مثل خیلی دیگر از روزنامه‌های امروز براین اساس منتشر شده‌اند که نشانه‌های زیادی دال بر این است که این بار ترامپ کار خود را با برجام و ایران یکسره می‌کند و از این توافق خارج می‌شود.

از همین رو فریدون مجلسی هم در سرمقاله روزنامه شرق نوشته که بار دیگر ظریف که دلواپسان به درستی او را آقای برجام نامیده‌اند، راهی اروپا شده است تا با سه بازیگر اصلی مذاکرات هسته‌ای ایران در دهه‌های گذشته مذاکره کند. به نظر نویسنده اکنون با توجه به حساسیت داخلی که در تظاهرات بروز کرد و اصلاحاتی را در نوع، میزان و اهداف برخی هزینه‌ها و سیاست‌ها طلب می‌کند، احتمالا انتظار می‌رود دلواپسان داخلی و حامیانشان نیز در رفتار و اقدامشان توجه بیشتری به منافع ملی و رفع بهانه‌های ریشه‌دار برای جلب رضایت مردم از خود نشان دهند و اجازه دهند وزارت امور خارجه به بهره‌مندی از تخصص و منشی برازنده کشور، نقش درخوری در روابط بین‌الملل برعهده بگیرد و ایفا کند.


آرمان‌امروز


عدم تعلیق تحریم‌ها کاهش اعتبار آمریکا


روزنامه آرمان‌امروز به نقل از یک خبرگزاری آمریکایی نوشته که ترامپ تعلیق تحریم‌ها علیه ایران را تمدید می‌کند. در همین حال یوسف مولایی در سرمقاله این روزنامه با عنوان عدم تعلیق تحریم‌ها کاهش اعتبار آمریکاست نوشته که اگر آمریکا ادعایی در باره نقض برجام دارد، نخست باید مسیری را که خود برجام پیش‌بینی کرده، طی کند. این مسیر طرح مساله رجوع به هیات حل اختلاف و در نهایت تصمیم در شورای امنیت است.

آقای مولایی تاکید کرده که البته ضمانت اجرایی موثری غیر از این موضوع در برجام برای ایران پیش‌بینی نشده اما به نظر نویسنده باید هر کشوری که احتمالا مثل آمریکا تعهد بین‌المللی خود را نقض می‌کند، توجه داشته باشد که اعتبار بین‌المللی‌اش برای تاثیرگذاری در مسائل جهانی کاهش پیدا خواهد کرد.

در پایان مقاله روزنامه آرمان تاکید شده که به هر حال ایران باید هوشمند باشد تا بهانه‌ای به دست آمریکا ندهد که شرکای اروپایی ایران دست دوستی به آن کشور بدهند.


ابتکار


فوریت پاسخ به مطالبات مردم

جلال خوش‌چهره در سرمقاله روزنامه ابتکار نوشته که مجلس طرح دوفوریتی انتخاب مکانی برای بیان اعتراض‌های مردمی را تصویب کرد، اگرچه این اقدام راهکاری است برای قانونمند کردن اعتراض‌هایی مانند آنچه در هفته‌های اخیر انجام شد، اما توجه و پاسخ درخور به آن از اهمیتی فوری‌تر برخوردار است.

آنچه در پی حوادث اخیر رخ داده و از تریبون‌های رسمی و نیز رسانه ملی بازتاب یافته، همچنان جنس پاسخ‌ها نشان از توقف در جدال‌های جناحی دارد؛ یعنی همانی که سرانجام خشم مردم را برانگیخت.

به نظر آقای خوش‌چهره، اکثر صاحبان تریبون‌ها و رسانه‌های رسمی کوشید‌ه‌اند با رویکردی تقلیل‌گرایانه، بروز ناآرامی‌های اخیر را به شبکه‌های اجتماعی، عوامل بیگانه و ناتوانی دولت در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مربوط دانسته و بر این اساس به چرایی و چگونگی اعتراضات بپردازند. نویسنده با ابراز تاسف از اینکه این رویکرد سابقه‌ای طولانی در بزنگاه‌های مختلف داشته و همچنان اصرار در پاک کردن صورت مساله به جای تدبیر واقع‌گرایانه در رفع عوامل ایجابی چنین وضعی دارد.
قانون

رسانه ملی یا رسانه مخرب؟

امین ترابی در روزنامه قانون نوشته که رسانه ملی علاوه بر درآمدهای تبلیغاتی و استفاده از خلاءهای قانونی مانند عدم پرداخت حق پخش تلویزیونی به باشگاه‌های فوتبال، استفاده از آثار هنرمندان بدون پرداخت حق‌الزحمه و مواردی از این دست، از بودجه بیت‌المال و مالیات‌دهندگان نیز ارتزاق می‌کند. این سازمان بازوی اطلاع‌رسانی حاکمیت محسوب می‌شود و باید نمادی از انصاف، راستگویی، بی‌طرفی، مردمی بودن و توجه به منافع ملی باشد. اما در هریک از پارامترها به نماد عکس آن تبدیل شده است. هنگامی که شرایط کشور تقریبا آرام است محصولات این سازمان برای غالب مردم غیرقابل استفاده است، به غیر از معدود برنامه‌های طنز و برنامه‌های زنده ورزشی. اما در شرایط غیرعادی مانند همین اعتراض‌های اخیر، رسانه ملی دچار یک پریشانی مدیریتی شد، در حالی که اخبار اعتراضات در سطح وسیعی در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شد، رسانه ملی در یک بایکوت خبری هیچ اطلاع‌رسانی در این باره انجام نداد. انگار نه انگار که در بسیاری از شهرهای کشور جمعیت زیادی در اعتراض به وضعیت اقتصادی و معیشتی به خیابان آمده‌اند.

آقای ترابی نوشته که در رسانه ملی ما با یک سیستم بی‌برنامه و جاهل مواجه نیستیم، بلکه ما با یک حزب از جبهه اصولگرایان مواجهیم.

جمهوری اسلامی


واکنش به ویدئوی افشاشده از انتخاب رهبری

امروز برخی از روزنامه‌ها مثل اعتماد به توجیه ویدئوی انتخاب آیت‌الله علی خامنه‌ای به رهبری پرداخته‌اند که تقریبا متن مشابهی هم دارند. روزنامه جمهوری اسلامی هم در مطلبی با عنوان «افشای تلاش مذبوحانه جریان‌های انحرافی برای زیرسوال بردن رهبری بعد از امام»، نوشته که این روزها دست‌های آلوده با انتشار گسترده بخشی از فیلم مذاکرات مجلس خبرگان رهبری در سال ۶۸ تلاش می‌کنند تا اولا این انتخاب را زیر سوال ببرند و ثانیا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به انجام کاری غیرقانونی متهم کنند.

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به خاطرات هاشمی رفسنجانی در کتاب بازسازی و سازندگی نتیجه گرفته که انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری بعد از تایید متمم قانون اساسی توسط مردم صورت گرفت و هیچ‌گونه خدشه‌ای به آن وارد نیست.

در این مقاله همچنین با ابراز تاسف آمده که در داخل کشور عده‌ای بدون آنکه تحقیق کنند این مطالب کذب را پذیرفته و به آن تکیه می‌کنند.طبقه بندی: اخبار روز،

تاریخ : پنجشنبه 21 دی 1396 | 11:21 ق.ظ | نویسنده : mohsen mazaheri | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
همکاری در فروش